تبلیغات
بیماری های داخلی - درمان بیماری پسوریازیس

درمان پسوریازیس:

در مان پسوریازیس می‌تواند علائم و نشانه‌های پسوریازیس را کاهش دهد، که معمولا" باعث می‌شود فرد احساس بهتری داشته باشد. با انجام درمان، پوست برخی از افراد کاملا" پاک‌سازی شده و شفاف می‌گردد. درمان حتی می‌تواند کیفیت زندگی شخص را بهبود بخشد.

به لطف پژوهش‌های دانشمندان، راه‌های بسیاری برای درمان‌ پسوریازیس وجود دارد. مراجعه و همکاری با یک متخصص پوست برای یافتن روش درمانی که برای شما موثر و مناسب با شیوه زندگی شماست، بسیار حائز اهمیت است.

داروهای بیولوژیک

داروهای بیولوژیک معمولا" برای پسوریازیس متوسط تا شدید و آرتریت پسوریاتیک که به درمانهای دیگر پاسخ نمی‌دهد، تجویز می‌شود. بیمار این داروها را از طریق تزریق یا تزریق داخل وریدی (IV) دریافت می‌کند.

داروهای سیستمیک

داروهای سیستمیک، داروهایی هستند که به صورت خوراکی یا تزریقی تجویز می‌شوند و در سراسر بدن عمل می‌کنند. این داروها معمولا" توسط افراد مبتلا به پسوریازیس متوسط تا شدید و آرتریت پسوریاتیک مصرف می‌شود.

فتوتراپی

فتوتراپی یا نور درمانی، عبارت است از تماس پوست با نور ماوراء بنفش به صورت منظم و تحت نظارت پزشکی. جلسات درمان در مطب پزشک، کلینیک پسوریازیس یا در خانه با دستگاه فتوتراپی انجام می‌شود.

درمان با لیزر اگزایمر

تکنیک لیزر اگزایمر (رادیواکتیو) در درمان انواع مختلفی از اختلالات پوستی از جمله پسوریازیس و ویتیلیگو بسیار موثر است.

داروهای جدید خوراکی

درمان با داروهای جدید خوراکی موجب بهبود علائم بیماری پسوریازیس از طریق مهار مولکول‌های خاص مرتبط با التهاب می‌شود. بر خلاف داروهای بیولوژیک که از منابع زنده مشتق شده و باید از طریق تزریق یا انفوزیون استعمال شود، بیمار می‌تواند این داروها را به طور موثر به صورت قرص خوراکی مصرف کند.

داروهای موضعی

داروهای موضعی بر پوست اعمال می‌شود و معمولا" اولین درمانی است که پس از تشخیص پسوریازیس، انجام می‌شود. این داروها را می‌توان به صورت آزاد و یا با نسخه پزشک خریداری کرد.
طبقه بندی: بیماری های روماتولوژی، 

تاریخ : دوشنبه 15 خرداد 1396 | 06:42 ب.ظ | نویسنده : دکتر سیدعباس شاهمرادی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.